kuluçka makinesi

Emko 3722 Bağlantı Şeması ve Kuluçka Makinası Yapımı

Emko 3722 Bağlantı Şeması ve Kuluçka Makinası Yapımı

Emko 2722 bağlantı şeması kendi imkanları ile kuluçka makinası yapmak isteyen kullanıcılar için tam anlatım. Kuluçka makinası yapımında panel olarak emko 3722 modelini kullanmayı tercih ettiyseniz bu makale tam olarak ihtiyaçlarınız karşılayabilecek düzeyde. Elinizde emko 3722 kontrol paneliniz  mevcut diyelim firmanın göndermiş olduğu bağlantı şemaları çok karışık ve anlaşılması güç olduğu için sizlere emko 3722 bağlantı şeması ve bağlantıları nasıl olması gerektiği hakkında bilgiler vermekteyiz.

Gerekli Malzemeler

224 Kapasiteli kabinli kuluçka makinası için kullanılan malzemeler

1) 2 x 2,5  panele giriş kablosu daha yüksek kapasiteli kuluçka makinası için bu oranı artrabilirsiniz .

2) Panel giriş kablosu için erkek fiş 1 adet

3) Açma kapama anahtarı 2 adet

4) Kabloları toplamak için klemens 1 adet

5) Aydınlatma için duvar duy 1 adet

6) Tasarruflu ampül 1 adet

7) Emko 3722 panel kutusu 1 adet isteğe bağlı

8 ) 56 lık viyol çevirme motoru üzeride olan modelden 4 adet

Emko 3722 Bağlantı Şeması ve Kuluçka Makinası Yapımı 

9) 4 cm x 2 cm Alüminyum köşebent 50 cm uzunluğunda 8 adet viyol sürgüleri için

10) Adaptörlü nem nozülü veya buhar makinası

11) cam rezistans 145 watt 2 adet

12) Emko 3722 panel 1adet

13) Radiyal fan 1 adet

14) 12 x 12 220 v rulmanlı kare fan 1 adet

15) İkili erkekli ve dişili olmak üzere kablo soketi 4 der adet viyolümüzü rahatlıkla dışarı çıkarabilmek için bu soketler’den faydalanacağız.

Dolap hacmine göre rezistansı büyütebilirsiniz. Radiyal fan dolap içindeki havayı sürekli devir dayım etmesinde kullanılmaktadır. Kare fan dolabın tavan kısmında içerideki nemden dolayı damlacıklar oluşmasını engellemek için kullanılmaktadır.

​BAĞLANTI ŞEMASINI İNDİR

56 lıl kendinden çevirme motorlu viyoller için viyol aralığı 15 cm olmalıdır.

Nem nozülü kullan kullanıcılar için adaptör bağlantısını panel üzerinden gerçekleştirmelisiniz adaptörün 220 v kablosundaki erkek fiş kısmını keserek bir ucunu şemada görüldüğü gibi panel üzerinden 5 numaralı bağlantı yerine diğer ucunu klemense bağlanmalıdır.

Harici buhar makinası kullanan kullanıcılar için panel üzerinden dışarıya ucunda dişi fiş bulunan 2 x 1 değerinde bir seyyar kablo çıkarabilirsiniz. Kablonun dışarı çıkacak ucuna dişi fiş bağlayın. Diğer ucunda bulunan kablonun birini şemada görüldüğü gibi panel üzerinde 5 numaralı bağlantı yerine diğer bir ucunuda klemense bağlamanız gerekmektedir.

Emko 3722 Panel Ayarları

Panel ısı ayarı fabrikadan 37.4 olarak gelmektedir. Nem değeri 60 olarak belirlenmiştir. Tavuk çıkımı için ısı ve nem ayarlı gelir. Isıyı ayarları için panelin sağ tarafında bulunan set onay tuşuna bir kere basılır  ve ekranda TSET yazısı görüntülenir ısıyı yükseltmek için panelin solunda bulunan yukarı ok simgesi ne basarak yükseltebilirsiniz. Isıyı düşürmek için aşağı ok simgesine basarak düşürebilirsiniz. Ayarları kaydetmek için tekrar panelin sağında bulunan onay tuşuna basılarak ayarları kaydedebilirsiniz. Nem değeri için onay tuşuna bakılarak ekranda HSET ayarlarına girilir yükseltmek veya düşürmek için ok tuşları kullanılır ayarları kaydetmek için onay tuşuna basılır.

Viyol çevirme ayarları viyol motorunun kaç saniye çalışacağını belirlemek için Onay tuşuna ekranda C-F yazısı görülene kadar basılı tutunuz daha sonra yukarı aşağı ok simgesi bulunan tuşlarından birine ekranda ndt yazısı görülene kadar basınız ndt ekranına gelindiğinde onay tuşuna basarak ok tuşları ile motorun kaç saniye çalışacağını belirleyin ve kaydetmek için onay tuşuna basınız. 56 lık kendinden motorlu viyollerde biz bu süreyi 16 saniye olarak belirledik.

Viyol çevirme zaman aralığı viyol motorunun ne kadar zaman aralığında çalışacağını belirlemek için Onay tuşuna ekranda C-F yazısı görülene kadar basılı tutunuz daha sonra yukarı aşağı ok simgesi bulunan tuşlarından birine ekranda ndp yazısı görülene kadar basınız ndp ekranına gelindiğinde onay tuşuna basarak ok tuşları ile motorun kaç saatte bir hareket edeceğini belirleyiniz ardından ayarları kaydetmek için onay tuşuna basınız. 56 lık kendinden motorlu viyollerde biz bu süreyi 1 : 59 olarak belirledik.

Bu kategoride henüz ürün Yok.
Çağan Kuluçka Makinaları © 2022 Kuluçka makinesi